24 листопада 2023 р. відбулася ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Конкурентоспроможність та інновації: проблеми науки та практики», яка присвячена пам’яті видатного вченого Овсія Лібермана

Організаторами конференції були Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця (кафедра менеджменту, логістики та інновацій і кафедра міжнародної економіки і менеджменту) та Науково-дослідний центр Індустріальних проблем розвитку Національної академії наук України.

Тези на конференцію надіслали біля 300 учасників з провідних закладів вищої освіти, науково-дослідних організацій Національної Академії Наук України та інших країн Європи й Азії: Індії, Норвегії, країн Прибалтики, Польщі та ін.

Відкрили конференцію ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця, д.е.н., професор, член-кореспондент Академії Педагогічних Наук України, лауреат Державної премії України ПОНОМАРЕКНО В.С. та директор НДЦ ІПР НАН України д.е.н., професор ХАУСТОВА В.Є.

Матеріали конференції були представлені за трьома секціями: проблеми стратегічного управління конкурентоспроможністю на основі інновацій; управління розвитком міжнародної діяльності підприємств в умовах цифрової трансформації; сучасні детермінанти забезпечення конкурентоспроможності та національної безпеки України.

Основною подією конференції було проведення круглого столу «РОЗБУДОВА ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ», на якому виступили провідні вчені економісти, що представили свої доповіді з рекомендаціями по усуненню негараздів в економіці, пов’язаних з війною, та впровадженню заходів з розбудови економіки України у повоєнний період. Всі доповіді були з цікавістю сприйняті й обговорені щодо їх наукової сутності та практичного запровадження пропозицій. На основі висновків за доповідями підготовлені рекомендації до органів влади щодо удосконалення управління економікою України у воєнний та повоєнний періоди.

Учасники конференції висловили надію на майбутнє про подальше традиційне проведення конференції. Матеріали тез за результатами конференції та електронні сертифікати учасників будуть викладені на сайтах ХНЕУ ім. С Кузнеця та НДЦ ІПР НАН України протягом тижня з дня проведення конференції.